Blog

Kvůli EU ruším prodej svých rozšíření

Od 1.1. 2015 se stane prodej software do zemí EU tak složitý, že to balím. Investovat čas do doprogramování kontroly DIČ oproti VIES při vytváření objednávky a přičítání DPH, pokud jde o fyzickou osobu z EU, kdy každý stát EU má jinou sazbu DPH, to už je na mě moc. Každý měsíc posílat daňové přiznání, což jsem dělal do teď, je za trest a už to dělat nehodlám.

Teorie velikosti ňader

Pravda, blog post o ňadrech se na tento web tématicky úplně nehodí, ale jelikož mám v hlavě myšlenku, která se mi zdá být (nebudu chodit kolem horké kaše) geniální a má drahá polovička se snaží zaspat bolest hlavy vyvolanou mými předchozími geniálními myšlenkami, nezbývá mi, než ji publikovat zde, protože se bojím, že bych jí do zítra zapomněl a zatím blog o ňadrech bohužel nemám. Slibuji, že toto byla nejdelší věta z celé teorie velikosti ňader.

První Český Joomla Day

V sobotu1. března 2014 se v Praze uskuteční první Český Joomla Day. Pěkně shrnul dosavadní informace Svatopluk Vít z JoomlaPortal.cz, takže já vypíchnu jen několik bodů.

 • Potvrzeným hostem je spoluzakladatel Joomly Brian Teeman. Stojí za to si přečíst jeho Event Survival Guide, který nás nejen připraví na Joomla Day, ale i na Brianův humor.
 • Můžeme se těšit na přednášku Ondřeje Šťovíčeka, obchodního a marketingového řiditele Easy Software, společnosti, která Joomla Day pořádá.
 • Já si Joomla Day rozhodně nenechám ujít a pravděpodobně se také ukážu i na stupínku přednášejících. Zatím nemám pevně dané téma, takže kdybyste měli nějaké, které by vás zajímalo, napište ho do komentářů. Pokusím se vyhovět. Pokud to nevyjde, můžeme se pobavit v průběhu akce :)
 • Na Joomla Day může přednášet kdokoli. V lednu 2014 proběhne hlasování. Přihlašte se s tématy slečně Kubové na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a budete zařazeni do hlasování.
 • Je zde připraven také blok 5ti minutových prezentací pro krátké představení vlastního projektu na Joomle. To je skvělá příležitost jak projekt "nakopnout" a dostat do povědomí.
 • Oficiální stránka akce.

 

Jednoduchý eshop pro Joomlu s RSForm

Nedávno jsem nasazoval jednoduché e-commerce řešení a byl jsem postaven před hotovou věc, že k tomu bude použit RSForm. Byl jsem trochu skeptický použít RSForm na platby, ale po nasazení musím uznat, že toto řešení pro malý eshop s několika produkty či službami je ideální, až geniální řešení.

Jaký webhosting vybrat pro Joomlu?

Za nějakých 8 let, co se pohybuji kolem Joomly jsem prošel pěknou řádku poskytovatelů webhostingu. Ať už pro hostování mých webů, ale i klientů. Občas jsem opravdu překvapen za jaké služby je někdo ochoten platit. V následujících odstavcích popíšu co je nutné, co je "nice to have" a srovnám nejpoužívanější české webhostingy.

Přístupný web podle Googlu

Přístupné HTML bohužel zajímá málo web developerů. Přitom většinou stačí držet se čistého HTML. Přečtete si pár bodů z přednášky o přístupném HTML. Přednášejícím byl Mike West, člen Google Chrome týmu. 

Síla přepisování jazyků - Language overrides

Možná jste si toho už všimli. Joomla 2.5 umožňuje z administrace editovat jazykový soubor, kterým dokážete přepsat původní hlášky Joomly. Na webu i v administraci, v každém jazyku extra. Proč je tato skrytá funkce tak přínosná?

Propojení Joomla - Google Drive. Formuláře

Google Drive (nedávno ještě Google Docs) je online sada kancelářských programů. Zajímavé je propojení s jakýmkoli webem, v našem případě to bude Joomla. Nejsou k tomu potřeba žádná rozšíření. Co jsem se koukal, tak ani žádná nejsou. Stačí vložit kousek kódu do článku.

Joomla! 3.0 vyjde v září 2012. Co přinese?

Joomla 3.0 bude krátce podporovanou verzí jako byla např. Joomla 2.6 a 2.7. Někteří tedy jistě zůstanou u Joomly 2.5 až do září 2013, aby se vyhnuli problémům s aktualizací. Joomla framework se prý až tak nezmění. Komponenty, pluginy a moduly pro verzi 2.5 by měly fungovat i v 3.0. Horší to bude se šablonami.

Propojte Joomla vyhledávání s Google Analytics

Právě jsem přišel na to, jak propojit klasické Joomla vyhledávání s Google Analytics. Joomla 2.5 sice umí zaznemenávat hledané výrazy, když to povolíte, ale výsledný přehled je informačně dost nezajímavý. Google Analytics dokáže statistiky vyhledávaných výrazů zobrazit detailněji a přehledněji.

Nejnovější články

 • Kvůli EU ruším prodej svých rozšíření

  2014-12-19

  Od 1.1. 2015 se stane prodej software do zemí EU tak složitý, že to balím. Investovat čas do doprogramování kontroly DIČ oproti VIES při vytváření objednávky a přičítání DPH, pokud jde o fyzickou osobu z EU,...

 • Teorie velikosti ňader

  2014-01-07

  Pravda, blog post o ňadrech se na tento web tématicky úplně nehodí, ale jelikož mám v hlavě myšlenku, která se mi zdá být (nebudu chodit kolem horké kaše) geniální a má drahá polovička se snaží...

 • První Český Joomla Day

  2013-12-26

  V sobotu1. března 2014 se v Praze uskuteční první Český Joomla Day. Pěkně shrnul dosavadní informace Svatopluk Vít z JoomlaPortal.cz, takže já vypíchnu jen několik bodů. Potvrzeným hostem je...

 • Jednoduchý eshop pro Joomlu s RSForm

  2013-04-23

  Nedávno jsem nasazoval jednoduché e-commerce řešení a byl jsem postaven před hotovou věc, že k tomu bude použit RSForm. Byl jsem trochu skeptický použít RSForm na platby, ale po nasazení musím...

 • Jaký webhosting vybrat pro Joomlu?

  2013-04-18

  Za nějakých 8 let, co se pohybuji kolem Joomly jsem prošel pěknou řádku poskytovatelů webhostingu. Ať už pro hostování mých webů, ale i klientů. Občas jsem opravdu překvapen za jaké služby je někdo...

Tip

EasyCalc

easycalcEasyCalc is component for creating realtime calculators of any type. For example if you need to explain your customers how many time / money / gray hairs atc. they save by using your product / service, let them count it for their situation.

Rich Snippets for VirtueMart

rich-snippets 207x207This awesome Joomla plugin adds structured data (also called Rich Snippets or meta information) about your VirtueMart products. It generates this automatically from the actual products. The best benefit is that Google can display some of these information right in the search results.