Teorie velikosti ňader

Pravda, blog post o ňadrech se na tento web tématicky úplně nehodí, ale jelikož mám v hlavě myšlenku, která se mi zdá být (nebudu chodit kolem horké kaše) geniální a má drahá polovička se snaží zaspat bolest hlavy vyvolanou mými předchozími geniálními myšlenkami, nezbývá mi, než ji publikovat zde, protože se bojím, že bych jí do zítra zapomněl a zatím blog o ňadrech bohužel nemám. Slibuji, že toto byla nejdelší věta z celé teorie velikosti ňader.

Potřeba přejmenování velikostí ňader

Vědecký článek má řešit nějaký problém. Protože toto vědecký článek je, zaspecifikujme si, jaký problém se snaží vyřešit. Jde o to, že současný systém popisování velikostí ňader je pro normálního člověka zcela nepřehledný. Skládá se z čísla, které znamená obvod hrudníku v cm a písmen A až J. Britové mají A až L, což leccos vypovídá o tamních obyvatelkách.

Obvod hrudníku je ještě celkem srozumitelný. Co si ale má člověk představit pod velikostí E kromě toho, že je větší než D a menší než F? Na Wikipedii je popsaný příklad zjistění správného písmenka:

"Od obvodu přes prsa odečteme obvod podprsenky(!). Např. žena si naměří 83 pod prsy a přes prsa 97, z výše uvedené tabulky zjistí, že by měla nosit obvod 75, tudíž počítá 97 - 75 = 22 cm."

Pokud po ruce nenosíte onu tabulku (k nahlédnutí zde) a metr, je nesnadné si představit velikost ňadra popsanou písmenem. Proto jsem se rozhodl navrhnout nové skupiny velikostí.

Pro líné čtenáře uvádím, že žena z Wikipedie má velikost E dle uvedené tabulky.

Průzkum

Jakožto toho času stále akademik, nemou publikovat teorii, aniž bych se ujistil, že jí někdo předemnou již nepublikoval. Pak bych vypadal jako prostoduchý plagiátor. Když jsem ale zadal do Google dvousloví "prso pila" (proč pila je vysvětleno níže), dostal jsem jen výsledky ve španělštině. Dospěl jsem k názoru, že jsem narazil na zcela neprobádanou oblast.

Rozdělení ňader

Celou teorii stavím na tom, že velikosti ňader lze aproximovat normálním rozdělením. Grafickým vyjádením normálního rozdělení je, jak jistě víte, gaussova křivka. Pokud si pozorně prohlédnete, jak gaussova křivka vypadá [obr 1], dojde snad každému, že velikosti ňader snad ani jinou křivkou aproximovat nelze. 

gauss

Obr 1 - Gaussova křivka. Zdroj.

Velikosti ňader

Konečně se po zdlouhavém teoretickém úvodu můžeme posunout k návrhu skupin velikostí ňader. Navrhované velikostní skupiny ňader jsem si dovolil založit na různých typech pil. Aby nedošlo k nedorozumění, upřesním, že mám na mysli pilu jako nástroj na řezání. Skupiny jsou seřazeny od nejmenší po největší. V závorkách jsou uvedeny zkratky, které korespondují s obr 1.

Na plech (pl)

Do této skupiny patří ňadro od pomyslné nuly do velikosti 1r popsané níže.

Jednoruční (1r)

Jak je z názvu patrné, do této skupiny spadá ňadro, které se vejde do jedné ruky. Ruka je plná a přitom je ňadro zcena rukou obalené.

Dvouruční (2r)

Ňadro, které je moc velké na jednu ruku, avšak vejde se do dvou rukou, je tzv dvouruční.

Dvoumužné (2m)

Dvoumužné je takové prso, které je větší než dvouruční a proto je na jeho dokonalé pokrytí třeba více jak dvou rukou a tedy logicky i více lidí.

Závěr

Těmito čtyřmi kategoriemi se pokryje 100% ňader. Připouštím, že 4 skupiny jsou méně přesné než současná písmenková verze. Rozdělení na podskupiny přenechám mým následovníkům. Na druhou stranu si každý dokáže ihned představit o jakou velikost se jedná.

Pokud se mnou navržené velikostní skupiny ujmou, budeme slýchat v obchodech žádosti jako "Vzala bych si růžovou podprsenku na plech." nebo "Máte tu s krajkou také dvoumužnou?". První případ nedává moc smysl, ale pro představu užití postačí.

Jistě se najde nějaký šťoural, který mi vytkne, že ruka nění žádná měrná jednotka, že každý má ruce (přesněji dlaně) jinak veliké. I na to jsem myslel. Je přeci možné při komunikaci použít posunek mužům věrně známý. Většinou se provádí při pronesení "Má je asi takhle velké". Doporučil bych tedy sdělení zpřesnit na "Má asi takovéhle jednoručky". Navíc jde o jednotku mezinárodní.

Nejnovější články

 • Kvůli EU ruším prodej svých rozšíření

  2014-12-19

  Od 1.1. 2015 se stane prodej software do zemí EU tak složitý, že to balím. Investovat čas do doprogramování kontroly DIČ oproti VIES při vytváření objednávky a přičítání DPH, pokud jde o fyzickou osobu z EU,...

 • Teorie velikosti ňader

  2014-01-07

  Pravda, blog post o ňadrech se na tento web tématicky úplně nehodí, ale jelikož mám v hlavě myšlenku, která se mi zdá být (nebudu chodit kolem horké kaše) geniální a má drahá polovička se snaží...

 • První Český Joomla Day

  2013-12-26

  V sobotu1. března 2014 se v Praze uskuteční první Český Joomla Day. Pěkně shrnul dosavadní informace Svatopluk Vít z JoomlaPortal.cz, takže já vypíchnu jen několik bodů. Potvrzeným hostem je...

 • Jednoduchý eshop pro Joomlu s RSForm

  2013-04-23

  Nedávno jsem nasazoval jednoduché e-commerce řešení a byl jsem postaven před hotovou věc, že k tomu bude použit RSForm. Byl jsem trochu skeptický použít RSForm na platby, ale po nasazení musím...

 • Jaký webhosting vybrat pro Joomlu?

  2013-04-18

  Za nějakých 8 let, co se pohybuji kolem Joomly jsem prošel pěknou řádku poskytovatelů webhostingu. Ať už pro hostování mých webů, ale i klientů. Občas jsem opravdu překvapen za jaké služby je někdo...

Tip

EasyCalc

easycalcEasyCalc is component for creating realtime calculators of any type. For example if you need to explain your customers how many time / money / gray hairs atc. they save by using your product / service, let them count it for their situation.

Rich Snippets for VirtueMart

rich-snippets 207x207This awesome Joomla plugin adds structured data (also called Rich Snippets or meta information) about your VirtueMart products. It generates this automatically from the actual products. The best benefit is that Google can display some of these information right in the search results.