Propojení Joomla - Google Drive. Formuláře

Google Drive (nedávno ještě Google Docs) je online sada kancelářských programů. Zajímavé je propojení s jakýmkoli webem, v našem případě to bude Joomla. Nejsou k tomu potřeba žádná rozšíření. Co jsem se koukal, tak ani žádná nejsou. Stačí vložit kousek kódu do článku.

Formuláře

GoogleDocs1Co se mi nejvíc líbí, jsou formuláře. Můžete zapomenout na složité formulářové komponenty. Formulář si naklikáte v Google Drive a jednoduše vložíte (embed) do článku. Když si nějaký formulář vytvoříte, kliknete na More Actions > Embed, zkopírujete kód, vložíte do článku a už jen sbíráte od uživatelů data. Nebo můžete z článku odkázat na váš formulář.

 

Potřebujete kontaktní formulář se specifikými políčky jako je telefon či PSČ? Zkuste si ho vytvořit v Google Drive, vložte ho do Custom HTML modulu a modul vlože do patičky.

 

5 minut mi trvalo sestavit formulář, co můžete vidět níže. Když už jste dočetli až sem, musíte ho vyplnit. Je to poplatek za přečtení  ;)

GoogleDocs2Odpovědi pak uvidíte real time klasicky v tabulce (nastavil jsem práva tabulky, že ji může vidět kdokoli) i rovnou v grafech (viz obrázek). Nejsem si jistý, že toto komponenty pro vytváření formulářů umí. Navíc si data můžete vyexportovat například do tabulkového procesoru nebo je sdílet veřejně či jen s něketrými lidmi.

JCE editor

Pokud používáte JCE editor, nastavte si nejdřív Components > JCE > Editor profiles > Default > Plugin Parameters > Media Support > Allow IFrames > Yes. Jinak bude embed kód editor mazat.

 

Nejnovější články

 • Kvůli EU ruším prodej svých rozšíření

  2014-12-19

  Od 1.1. 2015 se stane prodej software do zemí EU tak složitý, že to balím. Investovat čas do doprogramování kontroly DIČ oproti VIES při vytváření objednávky a přičítání DPH, pokud jde o fyzickou osobu z EU,...

 • Teorie velikosti ňader

  2014-01-07

  Pravda, blog post o ňadrech se na tento web tématicky úplně nehodí, ale jelikož mám v hlavě myšlenku, která se mi zdá být (nebudu chodit kolem horké kaše) geniální a má drahá polovička se snaží...

 • První Český Joomla Day

  2013-12-26

  V sobotu1. března 2014 se v Praze uskuteční první Český Joomla Day. Pěkně shrnul dosavadní informace Svatopluk Vít z JoomlaPortal.cz, takže já vypíchnu jen několik bodů. Potvrzeným hostem je...

 • Jednoduchý eshop pro Joomlu s RSForm

  2013-04-23

  Nedávno jsem nasazoval jednoduché e-commerce řešení a byl jsem postaven před hotovou věc, že k tomu bude použit RSForm. Byl jsem trochu skeptický použít RSForm na platby, ale po nasazení musím...

 • Jaký webhosting vybrat pro Joomlu?

  2013-04-18

  Za nějakých 8 let, co se pohybuji kolem Joomly jsem prošel pěknou řádku poskytovatelů webhostingu. Ať už pro hostování mých webů, ale i klientů. Občas jsem opravdu překvapen za jaké služby je někdo...

Tip

Rich Snippets for VirtueMart

rich-snippets 207x207This awesome Joomla plugin adds structured data (also called Rich Snippets or meta information) about your VirtueMart products. It generates this automatically from the actual products. The best benefit is that Google can display some of these information right in the search results.

 

EasyCalc

easycalcEasyCalc is component for creating realtime calculators of any type. For example if you need to explain your customers how many time / money / gray hairs atc. they save by using your product / service, let them count it for their situation.