Jednoduchý eshop pro Joomlu s RSForm

Nedávno jsem nasazoval jednoduché e-commerce řešení a byl jsem postaven před hotovou věc, že k tomu bude použit RSForm. Byl jsem trochu skeptický použít RSForm na platby, ale po nasazení musím uznat, že toto řešení pro malý eshop s několika produkty či službami je ideální, až geniální řešení.

Proč ne něco jako VirtueMart?

Největší výhoda k použití RSForm je jednoduchost a rychlost tohoto řešení. A to jak pro administrátora tak pro zákazníka. Když to srovnám s VirtueMartem, tak nasazení e-commerce řešení od RSForm zabere kolem 4 hodin a nejvíc z toho bude trvat testování platební brány. Vždyť je to jen o jednom formuláři, který si naklikáte v administraci dle svých představ.

Zákazník pak vidí produkt, přečte si popis, prohlédne obrázky a hned pod ním vidí formulář, který vyplní, odešle a zaplatí. Porovnejte to s několika-krokovým checkout procesem vyspělých eshopů, ve kterých se ztratí často až 40 % zákazníků.

Naproti tomu VirtueMart se musí nastylovat, nastavit (platba, doprava, uživatelské pole, vlastní pole...), upravit šablony, protože některé věci jsou ve standardní šabloně nelogické (např. tlačítka při registraci nad formulářem). To vše zabere kolem 3 dnů.

Srovnání s nasazením VirtueMartu

Když to vyjádřím v číslech za předpokladu, že si vážíte svého času na 800 Kč / hodinu (hodinová sazba softwarové firmy specializující se na Joomlu je 890 Kč/hod) a že RSForm Pro stojí nyní 19 Euro = 490 Kč. Nepočítám další extenze jako jsou specifické platební pluginy:

Implementace VirtueMartu: 3 * 8 * 800 = 19 200 Kč

Implementace RSForm: 4 * 800 + 490 = 3 690 Kč

Ukázka nastavení RSForm

rsform-shop-config

Ukázka výsledného eshop formuláře

rsform-shop-form

 Ukázka nastavení - video

 

Platební plugin pro Českou republiku

Naprogramoval jsem platební plugin propojující RSForm s českou platební bránou GoPay dostupný ke stažení na EasyJoomla.org. GoPay brána umožňuje platby pro ČR nejpoužívanějšími platebními metodami jako je platba kartou, Česká Spořitelna, KB, MBank, platba přes SMS, přes Sazku a podobně.

Při té příležitosti jsem měl možnost projít si kód komponenty i pluginů od RSJoomla.com a musím je pochválit. Přehledný kód, chytře zvolené triggery pluginů.

Slevový kupón pro nákup RSForm

Zadáte-li při nákupu RSForm Pro slevový kód:

69C83DD062

Dostanete slevu 5%. Nezbývá než dodat "Lepší než drátem do oka." ;)

Nejnovější články

 • Kvůli EU ruším prodej svých rozšíření

  2014-12-19

  Od 1.1. 2015 se stane prodej software do zemí EU tak složitý, že to balím. Investovat čas do doprogramování kontroly DIČ oproti VIES při vytváření objednávky a přičítání DPH, pokud jde o fyzickou osobu z EU,...

 • Teorie velikosti ňader

  2014-01-07

  Pravda, blog post o ňadrech se na tento web tématicky úplně nehodí, ale jelikož mám v hlavě myšlenku, která se mi zdá být (nebudu chodit kolem horké kaše) geniální a má drahá polovička se snaží...

 • První Český Joomla Day

  2013-12-26

  V sobotu1. března 2014 se v Praze uskuteční první Český Joomla Day. Pěkně shrnul dosavadní informace Svatopluk Vít z JoomlaPortal.cz, takže já vypíchnu jen několik bodů. Potvrzeným hostem je...

 • Jednoduchý eshop pro Joomlu s RSForm

  2013-04-23

  Nedávno jsem nasazoval jednoduché e-commerce řešení a byl jsem postaven před hotovou věc, že k tomu bude použit RSForm. Byl jsem trochu skeptický použít RSForm na platby, ale po nasazení musím...

 • Jaký webhosting vybrat pro Joomlu?

  2013-04-18

  Za nějakých 8 let, co se pohybuji kolem Joomly jsem prošel pěknou řádku poskytovatelů webhostingu. Ať už pro hostování mých webů, ale i klientů. Občas jsem opravdu překvapen za jaké služby je někdo...

Tip

EasyCalc

easycalcEasyCalc is component for creating realtime calculators of any type. For example if you need to explain your customers how many time / money / gray hairs atc. they save by using your product / service, let them count it for their situation.

Rich Snippets for VirtueMart

rich-snippets 207x207This awesome Joomla plugin adds structured data (also called Rich Snippets or meta information) about your VirtueMart products. It generates this automatically from the actual products. The best benefit is that Google can display some of these information right in the search results.